בעיות חשמל

5 בעיות החשמל הנפוצות ביותר

בכל הנוגע לחשמל, בטיחות היא הדבר החשוב ביותר. אורות מהבהבים, חשבונות גבוהים ומכשירים פגומים יכולים להוות סימן לבעיות חשמל במעגל הביתי. במאמר שלפניכם תמצאו מהם 10 בעיות החשמל הנפוצות ביותר וכן הצעות לכיצד לפתור אותן.

 1. נחשולים חשמליים תכופים
  נחשולי חשמל יכולים להיגרם על ידי כל דבר החל ממכת ברקים, פגיעה בקווי חשמל, מכשירים פגומים וחיווט חשמלי לא תקין. אמנם נחשול ממשי נמשך רק מיקרו שניה, אך נחשולים תכופים עלולים לפגוע ברכיבי החשמל המחוברים לביתכם, ולהקטין את תוחלת החיים שלהם באופן משמעותי.

אם אתם חווים נחשולי חשמל תכופים, ככל הנראה האשם הוא מכשיר חשמלי המחובר לרשת הביתית או לחיווט עצמו. נסו לנתק את כל אחד מהמכשירים החשמליים אחד אחרי השני כדי למצוא מהו הגורם לבעיה. במידה ולא הצלחתם לזהות את מקור הבעיה, עליכם להתייעץ עם חשמלאי מקצועי כדוגמת https://www.electrician.org.il/.

 1. נפילות חשמל
  כמו נחשולי חשמל, לעתים קרובות ניתן לייחס נפילות באספקת החשמל למכשירים המחוברים לרשת החשמל שהינם פגומים או מיוצרים מחומרים לא תקניים, אשר שואבים הרבה כוח כאשר הם מופעלים.
 2. מתגי תאורה שאינם עובדים כראוי
  מתגים עמומים שאינם מכוונים את האור כראוי ניתן לייחס לרוב למוצרים לא תקניים או לתקלה בשקע, במעגל או בחיווט. הפיתרון הטוב ביותר הוא להתייעץ עם חשמלאי במידה ואתם נתקלים בבעיות במתגים.
 3. מפסקים שאינם עובדים כראוי
  פריטי הספק גבוהים כמו מיקרוגל ומייבשי שיער יכולים להפסיק את המפסקים, במיוחד כאשר משתמשים בהם עם מכשירים "זוללי חשמל" אחרים.נסו להגביל את השימוש במעגל יחיד בזמן שמכשירים שכאלה נמצאים בשימוש.
 4. עומס במעגל
  אחד הגורמים הגדולים ביותר לתקלות של מפסקים הוא עומס יתר על לוח החשמל. ברוב הבתים והדירות אין מספיק נקודות חשמל כדי לספק, למשל, מספיק כוח עבור מערכת יחידת בידור ביתית. אם המפסקים בביתכם לא עובדים כראוי לעתים קרובות, זה יכול להיות עומס יתר במעגל. מנעו זאת על ידי:

הסירר התקנים שאינם בשימוש (לדוגמה, מטענים לטלפון עדיין שואבים חשמל גם כאשר אינם מחוברים).
אל תעמיסו יותר מדי על מעגל אחד.
שימו לב לאופן שבו אתם מחברים מכשירים ברחבי הבית – מה נמצא בשימוש ומה מיותר.

מה לעשות אם הבעיות מתמשכות?


אם בעיות החשמל מתמשכות, כדאי לשקול לפנות לחשמלאי. הבטיחות סביב הבית היא עליונה, אז אל תשאירו את זה ללא טיפול. צרו קשר עם איש מקצוע שיעזור לכם באבחון בעיות בחשמל הביתי שלכם לשם שקט נפשי וביטחון.